Jak dobrze rozpocząć przygodę z Triathlonem!

Home | debiutant | Jak dobrze rozpocząć przygodę z Triathlonem!
Jak dobrze rozpocząć przygodę z Triathlonem!

Jak dobrze rozpocząć przygodę z Triathlonem!

Jesteś osobą, która męczy się biegnąc na autobus? Czas na zmianę? Chciałbyś zrobić coś wyjątkowego tylko nie wiesz jak się za to zabrać? A może od dawna jesteś aktywny sportowo i potrzebujesz nowych wyzwań? Albo Twój sąsiad ukończył już kilka zawodów i nie możesz być od niego gorszy!?

Nieważny jest powód, ważne jest odpowiednie podejście do tematu i weryfikacja od czego warto zacząć.

Pierwszy krok do Triathlonu jest najczęściej najtrudniejszy. Bardzo duża część osób nie mających styczności ze sportem lub trenujących jedną dyscyplinę nie wyobraża sobie połączenia pływania, jazdy rowerem oraz biegania podczas jednych zawodów! Nie mówiąc już o przygotowaniach. Jednak tylko na początku wygląda to tak strasznie. Później jest już tylko uśmiech na twarzy i ogromna satysfakcja z codziennych postępów.

Oto kilka rzeczy, które warto zrobić, aby dobrze zacząć:

Rejestracja na zawody! 

Na początku wygląda to bardzo dziwnie. Przecież ja jeszcze nigdy nie ukończyłem żadnych zawodów, a już mam się zapisać na Triathlon? To niemożliwe! Jednak, gdy już ochłoniesz to zobaczysz w tym wiele pozytywów. Po pierwsze właśnie wyznaczyłeś swój pierwszy cel! A przecież mało kto lubi wyznaczać sobie cele, a później ich nie realizować. Po drugie data wpisana w kalendarzu dodatkowo daję motywację do pracy, a cel staję się realny. Najważniejszą rzeczą jest jednak to, że wydałeś już pieniądze co dodatkowo sprawia, że trzeba to po prostu zrobić!

Przed podjęciem decyzji na jakie zawody się zapisać warto usiąść na spokojnie i wybrać odpowiednie dla siebie. Zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby do daty pierwszej próby było dużo czasu na odpowiednie przygotowanie treningowe. Warto dać sobie trochę czasu na trening, zakup potrzebnego sprzętu czy nabranie przydatnych umiejętności. Ważne jest również prawidłowe dobranie dystansu na jakim będziesz startować! Na początku zacznij od krótszych dystansów i stopniowo je wydłużaj w kolejnych próbach.

Współpraca z trenerem!

Od samego początku życia, gdy uczyłeś się czegoś nowego zawsze ktoś stał obok! Tak samo jest z Triathlonem. Najlepsze co można zrobić to zasięgnąć porady u osób, które się na tym znają albo przynajmniej uzyskać plany treningowe „uszyte na miarę” Twoich możliwości. Osoba odpowiedzialna za Twoje sukcesy podpowie Tobie co zrobić na początku, doradzi w doborze sprzętu, przygotuje treningi i odpowiednio zmotywuję Cię do pracy! Tobie zostanie tylko zacząć i nie zatrzymywać się w drodze do Twojego celu!

Grupa treningowa!

Kolejnym sposobem oprócz trenera lub planów treningowych są wspólne treningi z grupą osób robiących dokładnie to samo co Ty! Każdy sport ma różnego rodzaju zrzeszenia zawodników od których można się wiele nauczyć i odpowiednio zmotywować ! Korzystaj z tego, bo każda osobą trenująca z Tobą dokłada cegiełkę do Twojego sukcesu. Działanie w grupie potrafi czynić cuda. „ Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz otaczać się ludźmi sukcesu”. Wielu z nich przeszło już drogę, którą Ty właśnie zaczynasz i na pewno pomogą Tobie dobrze wystartować!

Osiągaj swoje cele i stawiaj sobie nowe!

Teraz, gdy masz już wyznaczony cel, trenera oraz grupę zapaleńców możesz zacząć trenować z wiedzą i motywacją, która każdego dnia będzie przybliżać Cię do sukcesu, którym jest ukończenie pierwszych zawodów triathlonowych! Nieważne w jakim czasie, liczy się dobra zabawa i przełamanie swoich barier! Później będzie już tylko łatwiej. Masz już wszystko co potrzebne, aby wyjść i zwyczajnie zacząć działać!

Pierwszy raz zawsze jest trudny, ale za to jaki przyjemny!

Powodzenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published.