Trener w Triathlonie- czy warto z nim pracować?

Home | debiutant | Trener w Triathlonie- czy warto z nim pracować?
Trener w Triathlonie- czy warto z nim pracować?

Trener w Triathlonie- czy warto z nim pracować?

Triathlon to dyscyplina złożona z trzech głównych składników czyli pływania, jazdy rowerem oraz biegania. To tylko cześć elementów na których warto się skupić ,aby osiągnąć sukces. Dodatkowo ważnymi elementami jest odżywianie, suplementacja, regeneracja, planowanie czasu czy też dobór sprzętu. Często łącząc tak wiele elementów nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego dobrze. I tutaj właśnie z pomocą przychodzi nam osoba, która zna się na tym lepiej i poprowadzi Cię w drodze do Twojego celu !

W czym może nam pomóc trener? :

1) Indywidualny plan treningowy:

Odpowiednie dobranie i zaplanowanie treningu umożliwia wykonanie konkretnej pracy, która później przekłada się na wyniki podczas zawodów. Trener dokładnie wie jak dobrać obciążenia czy też czas treningu tak, aby zawodnik mógł go wykonać unikając efektu przetrenowania. Wiedza i doświadczenia pomaga w przygotowaniu kompletnego planu na okres treningowy oraz startowy! Nie musisz się zastanawiać nad tym co trzeba w danym momencie zrobić. Twój trener jest od tego, żeby Tobie pomóc !

2) Oszczędność czasu:

Jesteś osobą pracującą, masz rodzinę i inne obowiązki? Twój opiekun treningowy jest w stanie wykorzystać każdą Twoją wolną chwilę, którą chcesz poświęcić na trening, aby wykonać go w 100% dobrze! Pokaże jak unikać błędów i skupić się na ważnym aspektach. Pamiętaj! Nie ważny jest czas treningu, ważna jest jego jakość ! Skup się na tym co trzeba i warto robić, a wszystko ułoży się w całość.

3) Doradztwo:

Większość trenerów bardzo chętnie dzieli się również swoją wiedzą dotycząca np odżywiania czy suplementacji, które mają duży wpływ na jakość treningu. Również sprawy związane ze sprzętem bardzo dobrze jest przedyskutować z osobą siedząca w temacie, dzięki czemu jesteśmy w stanie oszczędzić czas i pieniądze, a zyskać narzędzia, które są nam potrzebne podczas treningów oraz w samych zawodach. W połączeniu trzech dyscyplin można pozwolić sobie na zakup mnóstwa gadżetów, które bardzo często są nam niepotrzebne. Lepiej skupiać się na konkretach i nie zawracać sobie głowy niepotrzebnymi kwestiami. Korzystaj z wiedzy i doświadczenia swojego trenera. Jesteś w stanie bardzo dużo zyskać!

4) „Chłodna głowa”:

Bardzo potrzebne jest to w momencie układania kalendarza startów i dobierania dystansów na zawodach. Często zawodnicy zaczynający swoją przygodę z triathlonem od razu chcą zapisać się na zawody na długim dystansie lub też najchętniej startowali by w każdy możliwy weekend! Spokojnie! Od tego masz trenera, żeby był w stanie zaplanować Tobie okres startowy tak, aby uniknąć przemęczenia czy kontuzji. Dystans również będzie dobrany do Twoich możliwości oraz przeszłości sportowej. Na wszystko przyjdzie czas! Przed samym startem, gdzie dochodzi jeszcze stres trener pomoże się Tobie uspokoić i skupić na wyścigu ustalając na niego taktykę. Spokój i odpowiednie podejście do zawodnika umożliwi oderwanie się od niepotrzebnych myśli i skupienie na realizacji założeń.

5) Zdrowie:

Warto sobie zadać pytanie czy faktycznie o nie dbamy. Samemu często zapominamy o tym i dokładamy kolejne jednostki treningowe pogłębiając małe urazy, które później mogą przekształcić się w kontuzje. Trener dysponujący doświadczeniem w pracy z wieloma zawodnikami podpowie, kiedy warto odpuścić, zmniejszyć trochę obciążenie czy wyleczyć dolegliwości. Jest w pewnym sensie „ hamulcem”, który potrafi znaleźć równowagę między czasem, który poświęcamy na mocny trening i na moment kiedy możemy sobie trochę odpuścić. Podpowie jak o siebie dbać przed, w trakcie i po treningach, aby nie narażać się na problemy zdrowotne.

6) Motywacja:

To kluczowy czynnik do prawidłowego rozwoju sportowego! Mentalne wsparcie podczas treningów oraz startów potrafi zdziałać cuda i pomaga wznieść się wyżyny swoich możliwości. Dodatkowy kopniak ze strony Twojego trenera sprawi, że zrobisz jeszcze jedno powtórzenie mimo, że nie masz już siły czy jeszcze przyspieszysz podczas zawodów w trakcie dużego zmęczenia! Trener jest Twoim wsparciem w trudnych chwilach, gdy do zawodów jeszcze daleko, a Tobie nie chce się trenować bo na dworze zimno. To również wsparcie w trudnych chwilach w momencie braku założonych rezultatów. Korzystaj z jego motywacji! On chcę Twojego sukcesu jeszcze bardziej niż Ty!

Trener to nie jest tylko osoba ,która pomoże Ci poprawić Twoje wyniki i osiągnąć maksimum możliwości. To towarzysz podróży do sukcesu, osoba idąca z Tobą w parze w drodze po ustalony wcześniej cel! Korzystaj z jego wiedzy i zaangażowania w sport, który aktualnie trenujesz, a droga po marzenia nie będzie już kręta tylko prowadząca prosto do celu!

Nie poddawaj się, czerp wiedzę od najlepszych i krok po kroku podążaj wyznaczoną drogą!

Leave a Reply

Your email address will not be published.